celik konstruksiyon

//celik konstruksiyon

celik konstruksiyon

celik Konstruksiyon u anlamak için önce Çelik demirin karbon bileşenlerle çok daha güçlendirilmiş halidir. 19. yüzyılda çeliğin stabilizesinin sağlanması ve daha etkili hale getirilmesi ile birlikte tüm dünyada kullanılan endüstriyel bir ürün haline gelmiştir. Çelik diğer birçok alaşımlara göre çok daha güçlü, daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.  Konstrüksiyon ise bir yapının taşıyıcı nitelikteki tüm öğelerinin birleşimini ifade eder. Dilimize “yapı” olarak çevrilmiştir.  bir binayı ayakta tutan tüm taşıyıcıların çelikten dizayn edilmesi olarak özetlenebilir.

celik Konstruksiyon,  çelik kolonları birbirine vidalamak kadar basit bir iş olarak anlaşılmamalıdır. İyi dizayn edilmediği için planlarında ve tasarımında hatalar olduğu için yıkılan bir çok celik Konstruksiyon bina vardır. Amerika’daki Kansas City Hyatt Regency, yanlış planlama yüzünden çökmüş bir çelik binaya verilecek en popüler örnektir. 

Çelik  binalar deprem riskinin yoğun olduğu yerlerde daha sık kullanılır. Çünkü  depreme karşı en dayanıklı yapı türüdür Genellikle yüksek binalar, halı sahalar, stadyumlar, hangar ve depolar, Pazar yerleri vb enine ya da boyuna geniş alanlara sahip yapılarda Çelik   tercih edilir. Çünkü  hızlı ekonomik, sağlam dayanıklı ve stabildir. Belli bir standardı vardır endüstriyel gelişimini tamamlamıştır.  Uygulaması kolay, taşıma gücü yüksektir. Üstelik çok güvenlidir. Tüm bunlar  Binaların yaygınlaşmasını sağlamıştır.

By |2017-06-18T00:51:04+00:00Mart 19th, 2014|Çelik Konstrüksiyon|Yorum yok

About the Author:

Siz de fikrinizi belirtin

Menu