Trapez Sac Kapatma

/Trapez Sac Kapatma
Trapez Sac Kapatma2014-04-04T00:18:03+00:00

Trapez Saç Çit ile Saha Çevirme
Şantiye sahalarının güvenliği, depo alanlarının güvenliği sağlamak,  Çalışma alanlarının dış çevrelerden gelecek veya dışarıya aksedecek etkenlerden ayrıştırmak için tercih edilen en uygun çevre çiti, trapez saç ile saha kapatmadır. Trapez saç sistemlerinin en önemli faydaları; uygun maliyetli olması, hızlı kurulması ve iş sonunda kolay demonte edilmesidir. Saha kapatmada kullanılan çeşitli trapez çit modellerinin kombinasyonları aşağıda belirtilmiştir.

Model 1

H= 200 cm yüksekliğinde 30x40x2 mm boyalı kutu profilin alttan ve üstten 2 sıra ara kayıt ile birbirine bağlanması 200 cm’de bir, ana dikmelere sahadaki rüzgar yükü ile orantılı olarak çapraz veya l payanda ile sağlama alınması ve konstrüksiyon üzerine 0,50 mm kalınlığında galvaniz kaplama veya renkli trapez saç monte edilmesidir. Dilerseniz düzlemsel jiletli tel ile çit üzerini daha güvenli hale getirebilirsiniz.

Model 2 (Yüksek Model)

250cm yüksekliğinde 40×60 mm profil dikmeler arasına 3 sıra 40×40 profilden ara kayıt yapılarak 300 cm aralıklarla ana dikmeler konur. Saha rüzgarı yükü ile orantılı boylarda payanda ile dayanak yapılarak sistem sağlama alınır. 0,5 mm ile 1 mm kalınlığında 1m genişliğindeki trapez saçların, 3 sıra karkasa vidalanması ile çevirme işlemi sağlanmış olur.

Model 3 (Parapet Üzeri Veya Yandan Ankrajlı Trapez Çit Modeli)

Mevcut beton duvar üzerine istenilen yükseklik ile orantılı boy ve kalınlıktaki kutu profillerin, betonun üstüne veya yan yüzeyine ankraj plakaları ile ankre edilerek tutturulması ve ara kayıtların kaynaklanması ardından renkli ya da galvaniz trapez  ile saçlarının vidalanması şeklinde dizayn edilir.

Model 4 Toprak  Zemin Üzerine Trapez Saç Çit Kapatma

40x40xH50 cm derinliğinde çukurlar açılır. Eğer zemin sert ise burgu ile kullanılır. Açılan çukurlara kutu profil dikmeler su  terazisinde sabitlenerek c20 beton ile sağlamlaştırılır ve istenen yüksekliğe ulaşıncaya kadar ara kayıtlar kaynaklanır. Ardından trapez saçlara vidalanır. Sisteme 3 veya 4 dikmede bir payanda atılarak sistem sağlama alınır.

Demonte Trapez Çit sistemleri

Özellikle şehir içinde, kamusal projelerde çalışma süresince trapez çitlerin yer değiştirme genişletme, daraltma veya başka lokasyonlara taşıma ihtiyacı ortaya çıkmaktadır. Sabit trapez çit sistemleri taşıma, yer değiştirme veya kısa süreli şantiye çalışmalarında mevcut pens yapısı kullanışlı olmamakla birlikte ilk maliyet planlamasından çok daha fazla maliyet gerektirmektedir. Şantiye çalışmalarında zarar kalemi olan bu sorunu, bir hazır sistemle çözerek kısa ve uzun vadede malzeme maliyetlerinden büyük oranda tasarruf sağlanmaktadır.

AOS Hazır demonte trapez şantiye kapatma sistemleri profesyonel ve ileriyi düşünen firmaların tercih sebebidir.

Demonte Trapez  Çit fiyatları

Fiyat almak için bizimle 0216 308 78 70 Nolu telefondan irtibat kurabilirsiniz

Menu